InTime ir galvas smadzeņu darba harmonizācijas metode, kas pielieto speciāli veidotu ritmisku mūziku. Tā tiek izmantota neiroloģisku saslimšanu ārstēšanā un psiholoģijā. Metodes būtība ir galvas smadzeņu neiroakustiskā stimulācija.

Šī programma tika izstrādāta un izmēģināta ar Advanced Brain Technologies (ASV) ekspertu komandu. Metode ir diezgan jauna, bet, kā ir parādījusi statistika, rezultatīva. Testēšana notika Amerikas klīnikās un skolās, ilga piecus gadus un tika pabeigta tikai 2014. gada sākumā.

Darbs ar šīs metodes izmantošanu iekļauj sevī divus galvas smadzeņu attīstībai svarīgus aspektus – stimulācija ar noteiktas frekvences skaņām un stimulācija ar ritmu.

Nervu sistēmas funkcionēšana ir ļoti sarežģīts process, kas padedz saskaņotu mijiedarbību starp dažādiem smadzeņu apvidiem. Bērnam ar traucējumiem smadzenes parasti strādā nepietiekami ritmiski, tāpēc vingrinājumi, kas ir vērsti uz šīs problēmas risināšanu, labvēlīgi ietekmē visas smadzeņu daļas un smadzeņu saikni ar ķermeni.

Indikācijas:

  • Uzmanības traucējumi
  • Hiperaktivitāte, uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms
  • Autisms
  • Runas ritma un tempa traucējumi (stostīšanās, logoneiroze)
  • Dažādi mutiskās un rakstiskās valodas traucējumi
  • Kognitīvie traucējumi (aizkavēta runas attīstība, garīgā atpalicība, slikta apmācīšanās spēja, psihiskās attīstības aizture)
  • Trauksme, depresija
  • Koordinācijas un līdzsvara traucējumi
  • Nemierīgums, neuzmanība, problēmas skolā

Šobrīd kļūst populāra Tomatis metode, un rodas jautājums – kāda ir starpība starp inTime un Tomatis, ja abos gadījumos tiek izmatota skaņas iedarbība?
Vienkāršojot, Tomatis trenē sīkus muskuļus ausī, bet inTime ir vērsts uz kognitīvo procesu korekciju. Tomatis māca dzirdēt un atšķirt skaņas, bet inTime apmāca ritmiskai lasīšanai, rakstīšanai, runāšanai, dienas režīma ievērošanai, tas ir, būs lietderīgs visās dzīves jomās, kur ir nepieciešama kārtība.

Nodarbību programma tiek sastādīta individuāli un iekļauj sevī darbu ar 4 dažādiem speciālistiem. Nodarbību kurss ilgst 16 dienas. Ieteicams iziet 2 kursus gadā.
Efektivitātes kontrole notiek pirms un pēc kursa.

Visas mūsu iekārtas ir sertificētas. Plašāku informāciju par iekārtam kuras tiek izmantotas konkrētajā procedūrā varēsiet atrast šeit.