Biofeedback (Bioloģiskā atgriezeniskā saite, BAS) ir funkcionālā bioloģiskā treniņa metode, kurā aktīvi piedalās pats cilvēks (pacients). Augsti efektīva un nemedikamentoza metode ir balstīta un elektroniskas aparatūras izmantošanu, kas iekļauj datora spēļu trenažierus.

BAS ir speciālas datorprogrammas, kas apstrādājot bērna reakcijas, iemāca viņu kontrolēt viņa aktivitāti un uzvedību, kā arī trenē izziņas spējas, rodot seansa laikā atgriezenisko saiti saprotamā un uzskatāmā veidā.

Ko dod bioloģiskās atgriezeniskās saites seansi?

  • iespēju iemācīties kontrolēt savu aktivitāti;
  • iespēju uzlabot galvenos uzmanības procesus: spēju pārslēgties, noturību, koncentrāciju u.c.;
  • samazināt bērna nogurdināmību, viņam izpildot noteiktus uzdevumus.

Kā notiek darbs?

Parasti apmācība atgriezeniskajai saitei notiek, rodot traucējumus spēles vai filma skatīšanas laikā. Piemēram, kad uzmanības koncentrācija mazinās, filmai pazūd skaņa. Centoties atgūt to, bērns koncentrējas. Šīs iemaņas pakāpeniski tiek nostiprinātas un veiksmīgi pielietotas skolā un ikdienā.

Kas ir šī procedūra?

Uz bērna ķermeņa tiek izvietoti speciāli uztvērēji, kas palīdz piefiksēt smadzeņu bioelektrisko aktivitāti uz datora. Uztvērēji tikai uztver un nodod tālāk informāciju, nerodot nekādas elektromagnētiskas ietekmes un cilvēka organismu. Bērna uzdevums šajā gadījumā ir izpildīt trenera norādījumus. Šis process ir līdzīgs spēlei.

Rezultāta sasniegšanai un pozitīva efekta nostiprināšanai ir ieteicams iziet kursu, kas sastāv minimāli no 10 nodarbībām. Vienas nodarbības ilgums ir aptuveni 20-30 minūtes.

Pierakstīties us konsultāciju

Paldies! Pieteikums ir aizsūtīts!
Notika kļūda!
Jums jāpiekrīt privātuma politikai *