Datorizēta elektroencefalogrāfija ar EEG-VIDEO sinhronu monitorēšanu
Elektroencefalogrammas pieraksts nakts miega laikā tiek uzskatīts par “zelta standartu” galvas smadzeņu funkcionālā stāvokļa izvērtēšanai. Nakts miega EEG fiksē smadzeņu ritmus visos miega etapos – gan aktīvajos, gan atpūtas.
Epilepsija ir sarežģīta saslimšana, kas var netikt novērota dienas laikā, taču bieži parādās nakts laikā jeb aizmigšanas un pamošanās periodos. Šādos gadījumos precīzai diagnostikai ir būtiska tieši nakts miega EEG. Epilepsija var ietekmēt uz bērna attīstību, tāpēc nakts miega EEG ir noteikti rekomendēta arī visiem bērniem ar attīstības aizturi. Kā arī, šī procedūra tiek rekomendēta bērniem ar hiperaktivitāti, tā kā parastās EEG pieraksts dienas laikā, kas ilgst 30-40 minūtes, šiem bērniem ir praktiski neiespējams.
EEG nakts pieraksts tiek ieteikts arī:
- Enurēzes (urīna nesaturēšana naktī) gadījumā , ja tā nav saistīta ar zināmu saslimšanu, piemēram, cistīts, pielonefrīts, u.c.;
- Staigāšanas miegā un runāšanas miegā gadījumā;
- Pēkšņas pamošanās nakts stundās gadījumā;
- Ļoti dziļa miega gadījumā, kuru pavada roku vai kāju raustīšanās.
Kā tiek veikta nakts miega EEG?
Elektroencefalogrammas pieraksts norit fizioloģiskā miega laikā ar elektroencefalogrāfa-reģistratora “Encefalan-EEGR-19/26” ar filmēšanas komplektu un PMO “Encefalan-Video” palīdzību.
Iekārta atbilst eiropas kvalifikācijas sertifikātiem. Procedūra ir nesāpīga.
Bērniem līdz agrīnam skolas vecuma pierakstu veic no 21:00 līdz 7:00. Bērniem no 13 gadu vecuma un pieaugušajiem pierakstu veic no 22:00 līdz 7:00. Pieaugušajiem tiek pieļauts arī pieraksts no 23:00 līdz 7:00.
30 minūtes pirms pieraksta uzsākšanas tiek veikta personīgā higiēna, telpas sagatave miegam (piemēram, vēdināšana). Pēc tam notiek saruna ar ārstu, kurš izskaidro pieraksta noteikumus un tiek uzvilkta cepure ar elektrodiem. Pēdējo 10 minūšu laikā tiek precizēts pacienta komforts un veikts izmēģinājuma ieraksts. Tad ir laiks doties pie nakts miera, no kura pacienti tiek modināti 7:00.